Bieg po Serce Zbója Szczyrka 2013: Biegacze pokonali w sumie dystans 8.499 km

JAK
Drugi Bieg po Serce Zbója Szczyrka odbył się w Szczyrku. Trasę biegu pokonało prawie 1.400 osób chcących pomóc chorym dzieciom.

Bieg po Serce Zbója Szczyrka to impreza sportowo-rekreacyjna o charakterze charytatywnym, organizowana przez Stowarzyszenie Światowe Igrzyska Polonijne „Polonia – Austria”, Stowarzyszenie Zbója Szczyrka, Miasto Szczyrk przy gorącym wsparciu Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu i Radia Zet.

W niedzielne popołudnie Plac św. Jakuba zgromadził tłumy, które zebrały się, by wspólnie wesprzeć Fundację Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi w Zabrzu oraz małego mieszkańca Szczyrku Kubusia Kurowskiego. Kubuś urodził się z ciężkim niedotlenieniem, w wyniku czego potrzebuje specjalistycznej i kosztownej rehabilitacji.
Gościem specjalnym był prof. Jerzy Buzek.

Uczestnikiem mógł zostać każdy – bez względu na wiek, kondycję fizyczną czy zasobność portfela. Trasę biegu można było pokonać dowolną techniką – biec, spacerować, jeździć na rowerze, rolkach czy deskorolce. Podobnie jak w roku ubiegłym, w imprezie udział wzięły także osoby niepełnosprawne, na wózkach inwalidzkich. Trasę biegu pokonało prawie 1.400 osób, chcących pomóc chorym dzieciom. Bieg wystartował o 14.00 i trwał aż cztery godziny!

Najwięcej serc, wśród wszystkich startujących, zdobył Filip Konieczny. Jeżdżąc na rowerze, aż 92 razy pokonał wyznaczone okrążenie. Najmłodszym uczestnikiem był niespełna dwumiesięczny Filip, urodzony 17. maja 2013, natomiast najstarsi zawodnicy, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, w tym roku skończyli 83 lata.

Biegacze w sumie pokonali dystans 8.499 km, natomiast rowerzyści oraz osoby na rolkach, deskorolkach i hulajnogach przejechali 6.274 km ! Generalny wynik jest imponujący – 14.773 km ! Wspólnie zdobylil 12.312 serc Zbója Szczyrka.