Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Budżet obywatelski 2017 w Bielsku-Białej: jest 115 projektów

KLM
W trakcie naboru projektów obywatelskich na rok 2017 mieszkańcy Bielska-Białej złożyli 115 projektów obywatelskich - 77 projektów osiedlowych oraz 38 projektów ogólnomiejskich. Bielszczanie imponują pomysłami - od budowy tężni solankowej po remonty kupno szybowca.

Wśród projektów ogólnomiejskich są propozycje m.in. zakupu szybowca do szkolenia lotniczego młodzieży, budowa tężni solankowej w Straconce lub Cygańskim lesie, zbudowanie placu zabaw dla dzieci o tematyce lotniczej w Aleksandrowicach na lotnisku, zagospodarowanie terenu wokół istniejącego amfiteatru w Lipniku wraz z renowacją widowni amfiteatru, adaptacja bulwarów rzeki Białej na tereny rekreacyjne w dzielnicach Mikuszowice Krakowskie i Mikuszowice Śląskie a także trzeciego etapu budowy górskich ścieżek rowerowych Endurotrails.

W gronie 77 projektów osiedlowych (aż siedem w osiedlu Wojska Polskiego, pięć w Dolnym Przedmieściu) proponowane są inwestycje związane z budowaniem placów zabaw, boisk, remontów chodników, tworzeniem miejsc parkingowych, montażem oświetlenia przy chodnikach.

- Mieszkańcy nie zawiedli i wykazali się inicjatywą, co wyraziło się w ilości złożonych projektów, która zbliżyła się do tej z trzeciej edycji - podkreślają bielscy urzędnicy.

Termin składania projektów mijał 1 lipca. Ostatnie projekty mieszkańcy Bielska-Białej przesyłali w formie elektronicznej tuż przed północą. Zdecydowanie najwięcej projektów, już tradycyjnie, spłynęło w ostatnich dwóch dniach wyznaczonego terminu.

Aktualnie, po zakończonym etapie weryfikacji formalnej, która odbywała się już w trakcie składania formularzy z propozycjami zadań, trwa etap weryfikacji merytorycznej złożonych projektów przez właściwe wydziały Urzędu Miejskiego oraz miejskie jednostki organizacyjne. Taka weryfikacja merytoryczna potrwa do połowy sierpnia 2016r.

Projekty zostaną zweryfikowane pod kątem możliwości ich realizacji, zostaną sprawdzone m.in. uwarunkowania prawne i techniczne. Sprawdzony zostanie kosztorys przedsięwzięcia. Szacunkowy koszt realizacji projektu ogólnomiejskiego nie może przekroczyć 500 tys. zł brutto, a projektu osiedlowego 75 tys. brutto

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bielskobiala.naszemiasto.pl Nasze Miasto